Okolí

MAJÁK A MUZEUM CIMRMANOVY DOBY

je v hlavní sezóně otevřeno denně od 10 do 18 hodin, v období říjen až duben jen do 17 hodin. Vstupné zahrnuje prohlídku muzea a výstup na rozhlednu.

Dospělá osoba 45 Kč, dítě od 6ti let 25 Kč (do 6ti let zdarma), senioři 35 Kč. Rodinné vstupné “2+1” je 105 Kč, “2+2” nebo “2+3” je 120 Kč.

 


Historická ozubnicová trať Tanvald – Kořenov

Zubačka Tanvald – Kořenov – Harrachov je nejstrmější trať v Česku. Stavitelé si pomohli ozubnicí, ozubeným pásem mezi kolejemi, do kterého zapadá ozubené kolo lokomotivy. Pravidelné vlaky již ozubnici nepotřebují, ale díky Železniční společnosti Tanvald se můžete při nostalgických jízdách svézt vlakem s unikátní ozubnicovou lokomotivou.


Vycházka na kopec Hvězda (956 m n. m.) s rozhlednou Štěpánkou

Hvězda (959 m, německy Stefanshöhe) je hora ve Vilémovské hornatině, nejzápadnější části Krkonoš. Nachází se v okrese Jablonec nad Nisou, zhruba 4 km východně od Tanvaldu, na katastru Příchovic, místní části obce Kořenov. Prochází jí rozhraní Chráněné krajinné oblasti Jizerské hory a Krkonošského národního parku. Na vrcholu je vybudována 24 metrů vysoká kamenná rozhledna Štěpánka z roku 1892.


Bozkovské jeskyně : dolomitové jeskyně

Bozkovské dolomitové jeskyně jsou jediné zpřístupněné jeskyně na severu Čech. Díky bohaté výzdobě však nemají problém přilákat milovníky podzemní říše z krajin mnohem vzdálenějších. Nachází se zde největší podzemní jezero v Čechách. Pro svou jedinečnost byly tyto jeskyně vyhlášeny Národní přírodní památkou.